تبلیغات
سرودآبشار - آموزش فتوشاپ - نکات و ترفندهای مفید فتوشاپ

امروز:

آموزش فتوشاپ - نکات و ترفندهای مفید فتوشاپ

آموزش فتوشاپ - نکات و ترفندهای مفید فتوشاپ


نکات و ترفندهای مفید فتوشاپ برای روتوش عکس 

آموزش فتوشاپ ، فتوشاپ ، آموزش ، فتوشاپ آموزش ، آموزش_فتوشاپ ، آموزش-فتوشاپ ، آموزشی ، آموزش فتوشاپ ویرا، بسته‌های آموزش فتوشاپ ویرا


وقتی صحبت طراحی در فتواپ به میان می آید، راه های مختلفی برای دست یابی به یک نتیجه آموزش فتوشاپ مشابه مطرح می شود، مخصوصا زمانی که موضوع روتوش عکس باشد. طراحان از تکنیکی که کار با آن برایشان راحت تر است استفاده می کنند. 
این مقاله در مورد تکنیک ها و ترفندهایی پوشش می دهد که طی تجربیات متعدد آموزش فتوشاپ و مختلف در طراحی کسب کرده ام. در زیر تکنیک های ذکر شده در این مقاله را به اختصار نام می برم: 
- مشاهده بخش اول این مقاله

- رنگ پوست
- هماهنگ سازی رنگ های پوست
- کاهش نویز 
- ایجاد نمای رترو با Curves
- شناسایی لایه ها 
- حفاظت از منابع
- نمای Classy Sepia 
- موقعیت یابی گروه نرم‌افزاری ویرا دقیق 
- اعمال چندین Layer Styles 

رنگ پوست
اگر پس از روتوش رنگ پوست مناسب و خوب نیست، این ممکن است به دلیل رنگ کلی گروه نرم‌افزاری ویرا تصویر باشد. شما می توانید با کمک New Adjustment Layer > Hue/Saturation این مسئله را کنترل کنید. روی ماسک کوچک کلیک کنید و کلیدهای Control + I را فشار دهید تا ماسک معکوس شود. 
با استفاده از رنگ سفید و یک براش نرم، روی پوست را نقاشی کنید. برای تنظیمات، آموزش فتوشاپ حالت Standard را به "Reds" تغییر دهید (در منوی Hue واقع در Adjustment layer)، سپس از لغزنده های Hue, Saturation و Lightness برای تنظیم رنگ پوست استفاده کنید.  آموزش فتوشاپ حالا گزینه "Yellows" را انتخاب کرده و رنگ پوست را بهبود ببخشید. انتخاب رنگ دقیقا به مواد تصویر بستگی دارد. این کار را تا جایی ادامه دهید که احساس کنید به نتیجه مطلوب دست پیدا کرده اید. 
هماهنگ سازی رنگ ها پوست 
یک آفتاب سوختگی و یا سرخ شدگی پوست می تواند یک پورتره را خراب کنید، آموزش فتوشاپ  مخصوصا اگر یک فرد با رنگ پوستی با کنتراست بالا نزدیک فرد دیگر باشد. فتوشاپ دارای ابزاری برای اصلاح این مسئله است: "Match Color" راهکاری برای کنترل رنگ های پوست است. تصویر خود را باز کرده و از ابزار Quick Selection دور قسمت های قرمز پوست را انتخاب کنید. 

برای کم یا حذف کردن قسمت هایی از انتخاب، می توانید کلید Alt را فشار دهید. به مسیر Select > Modify > Feather رفته و مقداری حدود 15 پیکسل را وارد کنید. کلیدهای Control + J را فشار دهید تا انتخاب کپی شود.
با همان تکنیک قبل، قسمت های قرمز نشده پوست را کپی کنید. در مرحله بعد، آموزش فتوشاپ باید بین لایه اصلی و لایه ای که می خواهید ویرایش روی آن انجام شود تفاوت وجود داشته باشد، بنابراین نام هر دو لایه را تغییر دهیدریال برای این کار کافی است روی نام لایه دوبار کلیک کرده و نام مورد گروه نرم‌افزاری ویرا نظر را تایپ کنید. من نام لایه ها را به "Beautiful skin" و "Reddened skin" تغییر دادم. 

لایه تصویر با پوست قرمز را انتخاب کرده و به مسیر Image > Adjustments > Match Color بروید. سند فعلی را به عنوان "Source" و beautiful skin را به عنوان "Layer" انتخاب کنید. افکت را با استفاده از لغزنده های "Luminance" و "Color Intensity" واقع در قسمت Image Options کنترل کنید. وقتی تغییرات را تایید کردید می توانید میزان شدت افکت را با استفاده از تنظیم میزان Opacity کنترل کنید. 
کاهش نویز 
تصاویر نویزدار اصلا مطلوب نیستند. یک راه برای کاهش نویز استفاده از channel ها است. لایه background را کپی کنید (Control + J)، سپس به پنل Channels بروید و کانالی را که حداقل میزان نویز را نشان می دهد انتخاب کنید. این کانال را روی آیکون "New Channel" واقع آموزش فتوشاپ در قسمت پایین پنل Channel بکشید، سپس به مسیر Stylize > Find Edges بروید. حالا یک فیلتر Gaussian Blur با radius حدود 3 پیکسل به آن اعمال کنید. 
در حالی که کلید Control را نگه داشته اید روی تصویر کوچک کانال جدید کلیک کنید تا محتویات آن انتخاب شود. "RGB channel" را انتخاب کنید سپس به پنل Layers بازگردید. در حالی که پس زمینه کپی انتخاب شده است روی آیکون "Add Layer Mask" کلیک کنید. 

روی تصویر کوچک لایه کلیک کرده و به مسیر Filter > Blur > Surface Blur بروید. لغزنده های Radius و Threshold را حرکت دهید تا نویز تا حد امکان کاهش پیدا کند. 
ایجاد نمای رترو با استفاده از Curves
به مسیر Layer > New Adjustment Layer > Curves بروید و از RGB به Reds تغییر حالت دهید. آموزش فتوشاپ سپس خط را برای سایه ها کمی به سمت پایین و برای سایه روشن ها کمی به بالا حرکت دهید تا یک منحنی S شکل ایجاد شود. همین کار را برای Greens نیز انجام دهید. برای Bluesریال سایه روشن ها را کمی به پایین و سایه ها را کمی به بالا حرکت دهید تا یک منحنی S معکوس ایجاد شود. حالا سایه ها باید کمی متمایل به آبی و سایه روشن ها کمی متمایل به زرد گروه نرم‌افزاری ویرا شده باشد.
یک لایه جدید اضافه کرده و آن را با رنگی به کد 000066 (RGB 0, 0, 102) رنگ آمیزی کنید. آموزش فتوشاپ blending mode را در حالت "Exclusion" قرار دهید. حالا لایه background یا پس زمینه را کپی کرده (Control + J) و blending mode این لایه کپی را به "Soft Light" تغییر دهید. 

برای اینکه شدت افکت به طور کلی کاهش پیدا کند، بالاترین لایه را انتخاب کرده و سپس در حالی که کلید Shift را نگه داشته اید روی کپی پس زمینه کلیک کنید، در نتیجه هر دو لایه انتخاب می شود. شما می توانید آنها را درون فلدر قرار دهید. برای این کار پس از انتخاب لایه های مورد نظر کلیدهای Control + G را فشار دهید. opacity لایه یا فلدر را کاهش دهید. توجه داشته باشید که در فتوشاپ های قبل از ورژن CS5، مجبور بودید opacity هر لایه را به صورت مجزا تغییر دهید. 
شناسایی لایه ها 
احتمالا هنگام کار روی پروژه های عظیم با این مشکل گروه نرم‌افزاری ویرا مواجه شده اید. نامگذاری معنادار لایه ها در طول یک فرایند طراحی نادیده گرفته می شود. این کار باعث می شود لایه هایی با اسامی مثل "Layer 4" و "Layer 5 Copy 2" داشته باشید که زمانی که می خواهید یک لایه را سریعا پیدا کنید زیاد کمکی به شما نمی کند.

فتوشاپ راه حل هایی برای تنبلی های ما ارائه کرده است. آموزش فتوشاپ برای مثال، شما می توانید با ابزار Move روی عناصری که می خواهید انتخاب کنید کلیک راست کنید؛ حالا می بینید زیر ابزار چه لایه هایی قرار دارد. فتوشاپ لیستی از لایه ها را به شما نشان می دهد که از طریق آن می توانید به راحتی عنصر مورد نظر خود را پیدا کنید.

با نگه داشتن کلید Control و کلیک کردن، در حالی که ابزار Move انتخاب شده است، آموزش فتوشاپ در بیشتر موارد می توانید لایه مربوط به عنصری که ماوس روی آن قرار گرفته است را انتخاب کنید (مگر اینکه فتوشاپ نتواند بین چندین لایه تمایز قائل شود). 

شما همچنین می توانید در حالی که کلید Control را نگه داشته اید روی تصویر کوچک لایه کلیک کنید تا محتویات لایه به صورت انتخاب بارگذاری شود، خط چین های دور تصویر محتویات لایه و محل آن را نشان می دهد. 

یکی دیگر از راه های پیدا کردن لایه، کلیک کردن روی آیکون Layer palette's Options، واقع در گوشه سمت راست بالا  می باشد. از اینجا شما می توانید سایز تصویر کوچک پیش نمایش لایه را تغییر داده و محتویات تصویر کوچک را در ابعاد و محدوده های لایه متمرکز کنید.
حفاظت از منابع 
پلاگین ها باعث صرفه جویی در زمان می شوند، اما آنها کمی گرسنه منابع هستند؛ حداقل، زمان شروع به کار فتوشاپ را طولانی می کنند. ممکن است پلاگین های شما قابلیت هایی داشته باشند که به ندرت ازآنها استفاده می کنید، بنابراین آنها را تا زمانی که نیاز باشد غیرفعال کنید. برای این کار، با رفتن به مسیر Adobe > Adobe Photoshop CS5(یا هر ورژنی که استفاده می کنید) یک فلدر جدید بسازید و نام آن را چیزی شبیه Plugins_deactivated بگذارید. 
حالا همه موارد اضافه ای را که برای مدتی به آنها نیاز ندارید را منتقل کنید. وقتی فتوشاپ را مجددا باز کنید آن پلاگین ها دیگر بارگذاری نمی شوند، بنابراین برنامه سریع تر باز می شود. RAM سیستم شما آزاد خواهد شد. چون شما نه پلاگین ها را پاک و نه حذف کرده اید، آنها هر زمان که بخواهید در دسترس شما هستند. اگر به آنها نیاز داشتید، آنها را به فلدر پلاگین بازگردانید. 

نمای سپیا یا قرمز متمایل به قهوه ای 
نمای sepia یا قرمز متمایل به قهوه ای یک نمای کاملا کلاسیک ایجاد می کند. برای تبدیل یک تصویر سیاه و سفید به یک تصویر گروه نرم‌افزاری ویرا قرمز متمایل به قهوه ای، مراحل زیر را دنبال کنید. به مسیر Layer > New Adjustment Layer > Photo Filter رفته و فیلتر Sepia را با density 100 انتخاب کنید. روی لایه دوبار گروه نرم‌افزاری ویرا کلیک کنید تا پنجره Layer Styl باز شود. 
در قسمت پایین پنجره برای گرادیانت اول، در حالی که کلید Alt را نگه داشته اید، لغزنده سفید را به سمت چپ بکشید. با این کار یک نقل و انتقال ملایم بین قسمت های دستکاری شده و قسمت های دستکاری نشده ایجاد می شود. حالا افکت سپیا جذاب و زیبا به نظر می رسد. 
موقعیت یابی دقیق 
من مطئنم که اغلب شما هنگام قرار دادن عناصر در فتوشاپ در جای خود عصبانی شده اید، آموزش فتوشاپ اما برنامه فقط سعی می کند به شما کمک کند عنصری را که روی لایه خود قرار دارد را با لبه خارجی سند و یا با لبه یک شئ دیگر ردیف و یا هم تراز کنید. محتوای لایه به سمت حاشیه ها می پرد، حتی اگر بخواهید چند پیکسل فضا در این بین وجود داشته باشد. شما می توانید به صورت موقت با نگه داشتن کلید Control، امکان چسبیدن خودکار یا snap را غیر فعال کنید.
اعمال Layer Styles در چندین مرحله
معمولا، Layer Styles ها را می توان تنها یک بار اعمال کرد. برای مثال، اگر شما به مسیر Layer > Layer Style > Drop Shadow بروید، نمی توانید یک drop shadow دوبل، که یکی از آنها دارای زاویه 120 و distance 2 و سایز 2، و دیگری دارای زاویه 180 و distance 12 و سایز 12 است ایجاد کنید. 

در حقیقت، این کار امکان پذیر است! فقط به یک مسیر انحرافی نیاز داریم. drop shadow اول را به صورت نرمال ایجاد کنید.  گروه نرم‌افزاری ویرا سپس روی لایه کلیک راست کرده و "Convert to Smart Object" را انتخاب کنید. به این Smart Object می توان یک drop shadow دیگر اختصاص داد، و شما می توانید smart object را به یک smart object دیگر تبدیل کنید. به این ترتیب، شما به آسانی می توانید drop shadow سوم و چهارم را نیز اضافه کنید. بنابراین امکان اعمال چندین استروک نیز وجود دارد. 
ضمنا، برای قرار دادن یکباره یک یا چند استایل روی لایه، رو علامت گروه نرم‌افزاری ویرا FX کلیک راست کرده و گزینه "Create Layer" را انتخاب کنید. حالا می توانید به این استایل فیلتر اعمال کنید، اما آنها به هیچ عنوان قابل ویرایش نیستند.
منبع:

آموزش فتوشاپ ، فتوشاپ ، آموزش ، فتوشاپ آموزش ، آموزش_فتوشاپ ، آموزش-فتوشاپ ، آموزشی ، آموزش فتوشاپ ویرا، بسته‌های آموزش فتوشاپ ویرانوشته شده در : دوشنبه 9 اسفند 1395  توسط : فهیمه سالاری.    نظرات() .

برچسب ها: آموزش فتوشاپ ، فتوشاپ ، آموزش ، فتوشاپ آموزش ، آموزش_فتوشاپ ، آموزش-فتوشاپ ، آموزشی ،
Can exercise increase your height?
جمعه 17 شهریور 1396 12:18 ق.ظ
I visited many web pages but the audio feature for audio songs existing at this web site is actually wonderful.
Foot Problems
سه شنبه 17 مرداد 1396 07:39 ق.ظ
After looking into a number of the blog posts
on your web site, I truly appreciate your way of writing a blog.
I saved it to my bookmark site list and will be checking back in the
near future. Take a look at my website too and let me know your opinion.
Foot Pain
شنبه 14 مرداد 1396 07:46 ق.ظ
After exploring a few of the articles on your web site,
I seriously appreciate your way of blogging. I book marked
it to my bookmark website list and will be checking back in the near
future. Please check out my website as well and tell me your opinion.
How do you grow?
شنبه 7 مرداد 1396 02:52 ب.ظ
These are really fantastic ideas in regarding blogging.
You have touched some pleasant points here. Any way keep up wrinting.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 11:59 ق.ظ
Hello! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form?

I'm using the same blog platform as yours and I'm having trouble finding one?
Thanks a lot!
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 08:15 ب.ظ
Thank you for some other great article. Where else may just anyone get that type of information in such an ideal manner of writing?
I have a presentation subsequent week, and I'm at the search
for such information.
manicure
چهارشنبه 16 فروردین 1396 08:48 ق.ظ
Hi there, You've done a great job. I'll certainly digg it and personally recommend to my friends.
I'm sure they'll be benefited from this site.
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 07:09 ب.ظ
With havin so much content do you ever run into any problems
of plagorism or copyright violation? My website has a lot of exclusive content I've
either written myself or outsourced but it looks like a lot of it is popping
it up all over the internet without my authorization. Do you know any
solutions to help protect against content from being ripped off?

I'd genuinely appreciate it.
manicure
شنبه 12 فروردین 1396 01:46 ق.ظ
Really when someone doesn't be aware of then its up to other users that they will help, so here it happens.
BHW
جمعه 11 فروردین 1396 09:52 ق.ظ
Howdy just wanted to give you a quick heads up.
The text in your content seem to be running off the screen in Chrome.
I'm not sure if this is a format issue or something
to do with browser compatibility but I thought I'd post to let you know.
The style and design look great though! Hope you get the problem solved soon. Cheers
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر